Travel consultant

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o agentie de turism.

Cerinte:

– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte foarte bune de geografie si cultura generala;
– Capacitate foarte buna de comunicare si relationare atat cu clientii, firmele partenere, cat si cu colegii;
– Pasionat de calatorii, orientat spre rezultate, rezistent la stres.

Responsabilitati:

– Preluarea solicitarilor de la clienti si intocmirea ofertelor pentru acestia;
– Rezervarea serviciilor necesare calatoriei: transport aerian, hotel, inchiriere de masina, bilete de tren, asigurari de calatorie, alte servicii;
– Preluarea cererilor de oferta si mentinerea legaturii cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesuluide vanzare – prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie;
– Informarea calatorului asupra posibilelor modificari ale rezervarii (orare, reglementari,etc);
– Acordarea de consultanta si suport inainte, in timpul si dupa incheierea calatoriei.

Beneficii:

– Formare profesionala permanenta specifica domeniului si sprijin in construirea unei cariere in domeniul travel;
– Participare la info-trip-uri de cunoastere a destinatiilor;
– Tichete de masa, reduceri la vacantele personale.