Supply Chain Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Supply Chain Specialist pentru clientul sau, companie multinationala, care activeaza in domeniul Retail.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte de limba engleza la nivel avansat, cunoasterea altei limbi straine constituie un avantaj;
– Cunostinte Microsoft Office;
– Carnet de conducere categoria B;
– Gandire analitica;
– Flexibilitate, atitudine proactiva.

Responsabilitati:
– Asigurarea si gestionarea proceselor legate de fluxul de marfa;
– Desfasurarea operatiunilor necesare activitatilor de import-export;
– Oferirea solutiilor in vederea reducerii costului logistic;
– Asigurarea delurarii procesului de receptie a marfii livrate de furnizori prin intermediul platformei;
– Oferirea de suport pentru departamentul de achizitii si pentru magazinele din retea.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Mediu de lucru dinamic si profesional;
– Asigurare de sanatate privata;
– Bonusuri de performanta (individuale si colective).