Specialist Achizitii Publice

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Specialist Achizitii Publice pentru clientul sau, companie multinationala, care activeaza in domeniul FMCG.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate, domeniul economic, juridic sau administrativ reprezinta un avantaj;
– Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat;
– Cunostinte utilizare MS Office si SICAP;
– Abilitati organizatorice, persoana orientata pe obtinerea de rezultate;
– Spirit de echipa;
– Permis de conducere- categoria B;

Responsabilitati:
– Identifici anunturile privitoare la contractele de achizitii publice specifice firmei;
– Publici anunturi de publicitate pe site-urile oficiale (SICAP, etc) pentru achizitiile directe;
– Analizezi si clarifici conditiile de participare la procedura de achizitie;
– Te ocupi de intregul proces de derulare si finalizare a procedurilor de achizitii;
– Completezi formularele aferente licitatiei;
– Intocmesti si verifici dosarului administrativ al licitatiei publice;
– Monitorizezi in permanenta reglementarile si conditiile de calificare pentru participarea la procedurile de achizitii publice;
– Organizezi si arhivezi documentele aferente activitatii desfasurate;
– Elaborezi referate de necesitate, note estimative, note justificative si de fundamentare;
– Urmaresti continuu modificarile legislative aparute cu privire la achizitiile publice.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant;
– Asigurare medicala la o clinica privata impreuna cu tichete de masa;
– Oportunitate de dezvoltare profesionala;
– Climat organizational tanar si orientat spre succes.