Social Media Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Social Media Specialist pentru clientul sau, companie multinationala, care activeaza in domeniul IT.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
– Cunostinte de Microsoft Office si de operare PC;
– Abilitati de comunicare;
– Gandire analitica si spirit organizational;
– Capacitatea de a inova si de a fi creativ.

Responsabilitati:
– Elaborarea si implementarea planului de marketing si de comunicare;
– Crearea campaniilor de social media;
– Suport in realizarea rapoartelor de analiza in mediul digital si mass-media, propunand masuri de contracarare a acestora;
– Crearea si intretinerea continutului editorial si multimedia;
– Gestionarea canalelor social media ale companiei, inclusiv Facebook, Twitter, LinkedIn si alte platforme relevante;