Sales Manager

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Sales Manager pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul FMCG.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Limba engleza – nivel avansat;
– Cunostinte de operare PC – nivel avansat;
– Carnet de conducere categoria B;
– Excelente abilitati de comunicare si negociere;
– Competente organizationale;
– Abilitati de leadership.

Responsabilitati:
– Stabilirea obiectivelor de vanzari prin prognozarea si dezvoltarea cotelor de vanzari anuale pentru regiuni si teritorii;
– Stabilirea si ajustarea preturilor de vanzare monitorizand costurile, concurenta, oferta si cererea;
– Monitorizarea realizarii planului de vanzari;
– Mentinerea constanta a legaturii cu angajatii din unitatile comerciale alocate, solicitand informatii despre stadiul activitatilor programate, activitatile in curs de desfasurare etc;
– Participarea la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele noi.

Beneficii:
– Pachet salariat motivant insotit de bonuri de masa si bonusuri de performanta;
– Masina si telefon de serviciu;
– Asigurare de sanatate privata;
– Prime de sarbatori (Craciun si Paste);
– Training-uri si teambuilding-uri.