Sales Executive

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala din Bucuresti ce activeaza in domeniul IT, cautam un Sales Executive pentru departamentul de vanzari. Esti o persoana creativa, dinamica si doresti sa faci parte dintr-un mediu multicultural? Te asteptam la o discutie!

Cerinte
– Absolvent studii superioare;
– Experienta in munca minim 1 an;
– Experienta in vanzari minim 6 luni;
– Abilitati de prezentare si relationare;
– Limba engleza la nivel avansat;
– Abilitati de tact si negociere;
– Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:
– Implementarea strategiilor si politicilor elaborate impreuna cu managementul pentru sustinerea vanzarilor;
– Mentinerea si dezvoltarea conturilor clientilor;
– Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliu;
– Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
– Pregatirea intalnirilor cu potentialii clienti la sediul companiei sau al clientului;
– Intocmirea de raportari saptamanale/ lunare/ anuale.

Beneficii
– Mediu de lucru dinamic, profesionist si competitiv;
– Pachet salarial si pachet de beneficii atractiv;
– Oportunitati de dezvoltare profesionala;
– Training de specialitate.