Sales Analyst

Sales Analyst pentru o companie multinationala din domeniul Retail.

Cerinte:

– Studii superioare finalizare sau in curs de finalizare;
– Bune abilitati de analiza, sinteza si interpretare;
– Abilitati interpersonale dezvoltate, negociere si persuasiune, prezentare in fata unui public avizat;
– Limba de circulatie internationala la nivel mediu.

Responsabilitati:

– Preluarea cererilor si intocmirea analizelor de vanzari conform cerintelor;
– Analizarea rezultatelor din vanzari, identificarea si gestionarea indicatorilor de business si a performantei companiei;
– Monitorizarea activitatii concurentilor si participarea la studii de piata;
– Analizarea tendintelor si realizarea de rapoarte, folosind date provenite din surse interne si externe;
– Propunerea activa de noi initiative si proceduri in scopul cresterii performantei;
– Participarea la evenimente de profil si sustinerea de prezentari in cadrul intalnirilor.

Beneficii:

– Mediu de lucru dinamic, profesionist si competitiv;
– Pachet salarial si pachet de beneficii atractiv;
– Oportunitati de dezvoltare profesionala;
– Training de specialitate.