Responsabil achizitii

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Responsabil Achizitii pentru clientul sau, o fabrica producatoare de bauturi alcoolice.

Cerinte:

– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte de limba engleza mediu-avansat;
– Cunostinte operare PC;
– Abilitati de negociere si comunicare;
– Gandire strategica;
– Abilitati de managementul proiectului.

Responsabilitati:

– Prospectarea pietei si realizarea comparatiilor de pret si produse intre furnizorii din portofoliu si cei potentiali;
– Analizarea si negocierea preturilor, a conditiilor comerciale, termenilor logistici si incheierea contractelor cu furnizorii;
– Realizarea achizitiilor de marfa: lansarea comenzilor catre furnizori, confirmarea comenzilor, receptionarea produselor, urmarirea livrarii acestora catre client;
– Coordonarea unei echipe de distributie si stabilirea traseelor zilnice;
– Solutionarea neconformitatilor aparute;
– Monitorizarea derularii contractelor incheiate;
– Analizarea evolutiei cheltuielilor interne, efectuarea cercetarilor in piata si pregatirea rapoartelor analitice pentru elaborarea achizitiilor strategice.

Beneficii:

– Pachet salarial motivant si diferite prime;
– Asigurare de sanatate la o clinica privata;
– Bonuri de masa;
– Abonament la o sala sportiva.