Reprezentant Vanzari

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul automotive.
Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Bune cunoștințe în limba engleză;
– Cunostinte MS Office;
– Permis de conducere categoria B;
– Abilități de negociere si administrare.

Responsabilitati:
– Oferirea clientilor informatii specifice despre autoturismele si tehnologia brandului;
– Identificarea nevoilor acestora si personalizarea ofertei in functie de preferintele cumparatorului;
– Gestionarea procesul de drive test;
– Discutarea si negocierea detaliilor cu privire la semnarea contractului de vanzare-cumparare;
– Realizarea ansamblului de sarcini administrative pentru vanzarea unui autoturism;
– Folosirea unor instrumente specifice (configurator mobil, prezentarea virtuala a produselor si alte aplicatii specifice) ;
– Gestionarea si dezvoltarea bazei de date existente;
– Intocmirea rapoartelor de vanzari.

Beneficii:
– Salariu fix + comision din incasari;
– Bonusuri pentru indeplinit target-uri, prime;
– Masina de serviciu;
– Laptop + telefon de serviciu.