Reprezentant Vanzari Agribusiness

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, un important furnizor de produse şi servicii agricole.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate in domeniul agronomic;
– Atitudine suportiva si o inclinatie confirmata pentru norme si proceduri;
– Spirit practic;
– Permis de conducere categoria B.

Obiectiv principal: vanzare inputuri pentru agricultura (seminte, ingrasaminte, produse pentru protectia plantelor).

Principalele responsabilitati:
– Asigura indeplinirea targetului de vanzari si incasari pe zona alocata;
– Solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
– Contacteaza si viziteaza clientii activi si potentiali, urmarind promovarea produselor cu scopul cresterii numarului de clienti;
– Asigura implementarea politicii de vanzari si marketing in zona sa de activitate;
– Propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
– Contribuie la construirea si consolidarea planului de vanzari anual pe zona desemnata;
– Promovarea imaginii si portofoliului societatii, in acord cu strategia companiei;
– Intocmirea de raportari periodice privind activitatea profesionala desfasurata.

Beneficii:
– pachet salarial atractiv (salariu fix + comision din vanzari in functie de rezultatele obtinute);
– masina de serviciu;
– asigurare medicala;
– contract incheiat pe o perioada nedeterminata.

Suntem nerabdatori sa primim aplicatiile voastre! O sa tratam datele dvs. ca fiind confidentiale!