Reprezentant Relatii Publice si Comunicare

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala in domeniul comunicarii politice.

Cerinte:

– Studii superioare finalizate;
– Experiență de minimum 1-2 ani în domeniul relațiilor publice;
– Aptitudini de comunicare orala si scrisa;
– Orientare catre client si spirit organizatoric;
– Abilitatea de a-si planifica independent activitatea;
– Dorinta permanenta de autodepasire si de a fi la curent cu noutatile in domeniu.

Responsabilitati / Realizari:

– Imbunatatirea comunicarii interne a organizatiei;
– Asigurarea fluxului informational in cadrul organizatiei;
– Organizarea conferintelor, a campaniilor de informare si constientizare privind teme specifice in interiorul organizatiei;
– Participarea la redactarea capitolelor referitoare la publicitate, comunicare și Relaţii Publice;
– Intocmirea planului de publicitate propriei organizatii: redactarea si gestionarea afiselor, redactarea comunicarilor interne si comunicarilor intergrup si gestionarea spatiilor publicitare;
– Documentarea continua despre modul de comunicare eficienta a informatiilor cu caracter intern oferite de management si despre modul in care pot fi extinse si optimizate serviciile de publicitate in cadrul organizatiei;
– Proiectarea de strategii de comunicare eficienta si publicitate interna.

Beneficii:

Training si cursuri de formare continua care vor avea loc atat la nivel national cat si international;
– Posibilitate de promovare si dezvoltare personala continua in cadrul companiei;
– Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata;
– Pachet salarial atractiv.