Reprezentant achizitii

REPREZENTANT ZONAL ACHIZITII PENTRU UNUL DIN JUDETELE IASI, GALATI, MARAMURES

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o companie multinationala.
Cerinte:
– studii superioare finalizate;
– persoana deschisa, organizata, dinamica, orientata spre rezultate si capabila de indeplinirea sarcinilor in timp util;
– bune abilitati de comunicare si negociere;
– cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala.

Responsabilitati:
– Solicitarea de oferte de la mai multi furnizori si compararea acestora;
– Colaboreaz─â si analizeaza cu departamentul de marketing produsele, tehnicile de vanzare, promovare a firmelor concurente;
– Clarificarea posibilelor neconcordante tehnice si comerciale;
– Actualizare de baze de date: furnizori, materiale, preturi, conditii de plata, modalitati de transport;
– Verificarea si urmarirea comenzilor;
– Intocmirea de rapoarte si analize periodice referitoare la cererea, oferta si vanzarile produselor si serviciilor comercializate de firma;
– Organizare retururi achizitii in cazul deficientelor de calitate sau cantitate;
– Organizare si responsabilitate asupra partii logistice a achizitiilor;
– Dezvolta reteaua de clienti si reprezentanti de vanzari ai firmei in zona/regiunea alocata.

Beneficii:
– pachet salarial motivant;
– sistem informatic performant si logistica moderna;
– contract de munca pe perioada nedeterminata.