Registrator medical

EXCON CONSULTANTA ( www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Registrator medical pentru clientul sau, un centru medical privat.

Cerinte:
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare,
Fluenta in limba engleza (abilitati de comunicare scrisa si verbala),
Abilitati de comunicare si de relationare cu clientii,
Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, intr-o continua schimbare,
O persoana organizata si motivata.

Responsabilitati:
Preiei apelurile telefonice si comunici direct cu clientii in scopul programarii acestora,
Verifici si corectezi erorile de introducere in aplicatia interna cu privire la programari,
Validezi cardurile de sanatate eliberate de CNAS,
Eliberezi rezultatele pacientilor clinicii,
Te ocupi de realizarea si clasificarea documentelor medicale ale pacientilor cu privire la iesirea din spital,
Introduci si raportezi concediile medicale conform procedurilor interne,
Verifici si pregatesti fisierul cu pacientii externati (DRG),
Realizezi rapoartele statistice si verifici corectitudinea acestora.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!