Referent logistica auto

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o companie care activeaza in domeniul automotive.

Cerinte:
– Studii superioare economice/inginerie;
– Cunostinte operare PC;
– Cunoasterea limbii Engleze, nivel mediu/avansat, conditie obligatorie;
– Abilitati de organizare si planificare.

Responsabilitati:
– Pregateste si intocmeste documentele in vederea inmatricularii auto;
– Asigura conformitatea cu standardele si gestioneaza derularea contractelor de vanzare;
– Procesarea cererilor si pregatirea dosarelor pentru duplicat talon si duplicat placuta de inmatriculare;
– Procesarea cererilor si pregatirea dosarelor pentru obtinerea numerelor provizorii;
– Indeplinirea procedurilor pentru transferul de proprietate;
– Mentinerea legaturii cu dealerii pentru activitatea de logistica;
– Mentinerea legaturii cu departamentele implicate in cadrul procesului de inmatriculare.

Beneficii:
– Un mediu placut si proactiv unde ai posibilitatea de a invata si de a te dezvolta;
– Pachet salarial corespunzator educatiei, experientei si skill-urilor tale;
– Asigurare medicala;
– Training-uri specifice fiecarei activitati si mentoring.