Referent Achizitii

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Referent Achizitii pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul comertului cu produse agricole.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte solide de limba engleza;
– Cunostinte Microsoft Office;
– Carnet de conducere categoria B;
– Bune abilitati de comunicare si negociere;
– Atentie distributiva;
– Buna capacitate de organizare.

Responsabilitati:
– Asigura suport in derularea relatiei de colaborare cu furnizorii;
– Intocmeste si analizeaza cererile de oferta;
– Participa la negocierea contractelor cu furnizorii;
– Intocmeste contractele, listele de preturi, conditiile negociate;
– Lanseaza comenzile de aprovizionare și monitorizeaza finalizarea acestora pana in momentul receptiei;
– Organizeaza si mentine evidenta comenzilor de aprovizionare, atat pe suport hartie, cat si electronic.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant + tichete de masa;
– Abonament de servicii medicale;
– Programe de instruire si dezvoltare;
– Prime de vacanta.