Psiholog clinician

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza psihologi pentru un angajator de top.
Cerinte:
– absolvent de studii superioare in Psihologie (Facultatea de Psihologie și program de master în Psihologie clinică) ;
– minim 3 ani experienta; Atestat de liberă practică în Psihologie clinică;
– abilități necesare în activitatea de evaluare/testare: abilități de observație, de analiză și sinteză a informațiilor, bun organizator;
– motivație, dinamism, flexibilitate, empatie, bune abilități de comunicare.

Responsabilitati
– intervenţie/asistenţă/consultanţă psihologică;
– evaluare psihologică;
– stabilirea psihodiagnosticului specific și inaintarea recomandărilor, acolo unde este cazul, prin evaluarea complexă a personalităţii şi a mecanismelor de coping/adaptare/defensive;
– consiliere specifică obiectivelor medicale (ex. modificarea stilului de viaţă, prevenţie terţiară în cadrul bolilor cronice etc.).

Beneficii
– pachet salarial motivant.