Project manager

Project manager pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala din domeniul consultantei de business.

Cerinte:
Absolvent de studii superioare, cunostinte temeinice de PM;
Abilitati puternice de prezentare, relationare si negociere;
Gandire analitica, capacitate inalta de sinteza si de gestionare a echipei;
Fluenta intr-o limba de circulatie internationala.

Responsabilitati:
Managementul activitatilor de dezvoltare a afacerilor pe plan national si international;
Identificarea de proiecte si oportunitati de dezvoltare si atragerea de noi clienti;
Definirea sferei de aplicare a proiectelor si a obiectivelor care implica toate partile si departamentele relevante;
Elaborarea planurilor de proiect care sa reflecte termenele limita, reperele si evaluarea riscurilor;
Participarea in recrutarea echipei de specialisti si oferirea de suport informational si decizional;
Identificarea oportunitatilor de imbunatatire, cercetarea standardelor corporate, a recomandarilor si a celor mai bune practici;
Documentarea continua pentru cresterea businessului.

Beneficii:
Pachet salarial aliniat la nivelul pietei;
Dezvoltarea carierei intr-o companie multinationala cu un mediu dinamic de lucru;
Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu international.