Ofiter aprobare credite

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza ofiter aprobare credite pentru clientul sau, o companie din domeniul bancar.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate,
– Aptitudini utilizare PC,
– Persoana atenta la detalii si flexibila,
– Orientare catre atingerea rezultatelor.

Responsabilitati:

– Efectuezi o analiza cantitativa a dosarelor de credit, conform cu procedurile
companiei,
– Te asiguri ca documentele aferente dosarelor de credit sunt corecte si complete iar informatiile sunt introduse in sistemul intern de creditare,
– Esti responsabil de luarea masurilor necesare in cazul nerespectarii normelor si a reglementarilor,
– Evaluezi informatiile financiare din aplicatia de creditare pentru aprobarea/respingerea cererilor de creditare,
– Respecti confidentialitatea datelor clientilor si informatiilor/datelor aferente proceselor de creditare si te asiguri ca nu vor fi transmise aceste date/informatii catre terti.

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv,
– Oportunitatea de a te dezvolta profesional si de avansare,
– Desfasurarea activitatii alaturi de o echipa tanara.