Network Administrator

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Network Administrator pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul retail.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare,
– Cunostinte de limba engleza la nivel mediu – avansat,
– Cunostinte de componente hardware,
– Cunostinte de retelistica si configurarea echipamentelor de retea,
– Cunostinte de baza in retelele Microsoft si infrastructura Active Directory,
– Cunostinte de baza legate de securitatea sistemelor si serviciilor de telecomunicatii IP,
– Abilitati de comunicare si gandire proactiva,
– Capacitatea de a lucra in echipa.

Responsabilitati:

– Esti responsabil de buna functionare a sistemelor din cadrul companiei, raspunzand de securitatea acestora,
– Verifici periodic soft-urile aprobate de conducere si accesul la Internet,
– Te ocupi de setarea, configurarea si intretinerea echipamentelor,
– Identifici cauzele si rezolvi problemele utilizatorilor legate atat de componentele hardware cat si de cele software,
– Asiguri si gestionezi necesarul de produse si de echipamente specifice ariei de activitate,
– Mentii o relatie de colegialitate cu celelalte departamente si le acorzi ajutorul cand este nevoie.

Beneficii:
Beneficiezi de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!