Marketing Assistant

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru unul dintre clientii sai, o companie in plina dezvoltare ce activeaza in domeniul IT&C, un Asistent Marketing hotarat si dornic sa invete!

Cerinte:

– Studii superioare finalizate (Marketing/ Stiintele comunicarii/ Publicitate reprezinta un avantaj);
– Limba engleza (nivel mediu/ avansat);
– Cunostinte MS Office;
– Experienta minim 6 luni;
– Permis de conducere categoria B;
– Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

Responsabilitati:

– Creeaza grafica/concepte si propune solutii vizuale/grafice si de identitate (companie si produs) pentru diferite medii (indoor/outdoor);
– Urmareste stocurile de materiale promotionale;
– Identifica, contacteaza, selecteaza si negociaza contractele cu furnizorii de servicii de publicitate;
– Planifica, implementeaza si urmareste rezultatele campaniilor din planul de marketing al companiei;
– Elaboreaza prezentari ale produselor si serviciilor companiei.

Beneficii:

– Salariu motivant si pachet de beneficii;
– Programe de training;
– Expunere internationala;
– Oportunitati de crestere si dezvoltare;
– Mediu de lucru dinamic.