Manager Relatii Clienti

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie ce activeaza in domeniul bancar.

Cerinte:
– Studii superioare, de preferinta economice;
– Capacitate de analiza si sinteza;
– Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
– Spirit de echipa, dinamism, flexibilitate, orientare catre client;
– Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Responsabilitati:
– Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti urmarind atingerea obiectivelor de buget;
– Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
– Promovarea imaginii bancii;
– Identificarea, contactarea si atragerea clientilor Retail;
– Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de produse si servicii care sa corespunda acestor nevoi;
– Reprezentarea in mod profesionist a bancii la intalnirile cu clientii existenti sau potentiali;
– Monitorizeaza portofoliul propriu de clienti, atat in vederea dezvoltarii continue a relatiei de afaceri cu acestia, cat si pentru mentinerea unui nivel de calitate optim;
– Propune solutii pentru imbunatatirea calitatii produselor si serviciilor oferite de banca.

Beneficii:
– Pachet atractiv de beneficii;
– Abonament medical la o clinica privata;
– Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
– Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
– Oportunitati de dezvoltare a carierei.