Manager Marketing si Dezvoltare

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Manager Marketing si Dezvoltare pentru clientul sau, o companie din domeniul FMCG-industria de tutun.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte avansate de limba engleza;
– Cunostinte operare PC;
– Abilitati de comunicare;
– Cunoaste reguli de administrare si mentinere a conturilor de social media (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube etc);
– Abilitati de corectitudine in tehnoredactare.

Responsabilitati:
– Propunerea si efectuarea diverselor evenimente de promovare a produselor si serviciilor in vederea sustinerii strategiei de marketing;
– Dezvoltarea continua a propriului brand, dar si monitorizarea competitorilor – mai ales anticiparea strategiei si potentialelor miscari ale competitiei;
– Implementarea si dezvoltarea strategiilor si politicilor de marketing ale firmei;
– Elaborarea si realizarea planului de marketing;
Contribuie la strategiile de maketing (obiect de crestre a vabzarilor si realizarea unui avantaj competitive durabil);
– Realizarea de concepte creative pentru promotiile si produsele brandului;
– Proiectarea de chestionare pentru studiul pietei, efectuarea culegerii de date si a prelucrarii statistice consecutive aplicarii lor, redactarea raportului de studiu al pietei;
– Mentionerea contactului cu mass-media sau televiziune pentru dezvoltarea activitatii;
– Participarea la targuri nationale/internationale de profil facand propuneri de colaborare si implementare de noi produse în oferta firmei.

Beneficii:
– Asigurare de sanatate la o clinica privata;
– Bonuri de masa;
– Abonament la sala sportiva;
– Masina de serviciu;
– Posibilitatea de a obtine certificare pentru cursuri de marketing, management organizational.