Logistic Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul logistica.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate, domeniul economie sau logistica prezinta un avantaj;
– Engleza fluenta- mediu spre avansat;
– Abilitati de utilizare a calculatorului – Microsoft Office (word, excel, outlook);
– Gestionarea eficienta a timpului;
– Persoana orientata spre detalii.

Responsabilitati:
– Pregatirea documentatiei relevante cu privire la expediere si respectarea cerintelor legale (autoritatile vamale, autoritatile fiscale etc.);
– Primirea, gestionarea si facturarea comenzilor clientilor;
– Urmarirea procesului de facturare atat intern cat si extern;
– Furnizarea informatiilor privind produsele companiei catre client (disponibilitatea produselor, preturile, inlocuirile etc.);
– Monitorizarea livrarii stocurilor si implementarea de masuri pentru a imbunatati situatia acestora;
– Mentinerea legaturii cu personalul intern (furnizori, planificatori, manageri de produse etc.) pentru a va asigura de disponibilitatea produselor.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Asigurare de viata privata;
– Dezvoltare profesionala prin intermediul unor training-uri de specialitate;
– Recunoastere la nivel international;
– Mediu de lucru orientat spre succes.