Junior Product Manager

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie lider FMCG in Romania.

Cerinte:
– Absolvent de studii superioare;
– Certificari: permis conducere categoria B;
– Operare PC la nivel avansat;
– Limbi straine – engleza, nivel avansat;
 Excelente abilitati de comunicare si negociere.
– Capacitatea de a lucra eficient in conditii de stress.
– Disponibilitate pentru deplasari în tara si ocazional in afara tarii.

Responsabilitati / Realizari:
– Asigurarea prezentarii, promovarii si vanzarii produselor din portofoliul alocat la clientii companiei, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
– Identificarea de noi oportunitati de piata bazate pe: piata, client și analiza datelor competitive;
– Mentinerea legaturii directe cu clientii companiei, optimizarea relatiilor cu acestia, recastigarea fostilor clienti;
– Mentinerea relatiei cu furnizorii;
– Realizarea activității de marketing pentru produsele din portofoliul alocat: cercetarea și segmentarea pieței;
– Monitorizarea vanzarilor lunare si a fluxului financiar propriuzis: comenzi, facturare, termene de plata, incasari;
– Planificarea si organizarea propriei activitați pe baza unui bun management al timpului;
– Intocmirea de rapoarte specifice iîn conformitate cu procedurile interne ale companiei.

Beneficii:
Pachet salarial aliniat la nivelul pietei;
Dezvoltarea carierei intr-o companie multinationala cu un mediu dinamic de lucru;
Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu international;
Training de specialitate.