Junior Buyer

EXCON CONSULTANTA, firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Junior Buyer pentru clientul sau, companie ce activeaza in domeniul automotive.

Cerinte:
– Studii superioare absolvite (studiile in domeniul economic reprezinta un avantaj);
– Cunostinte Microsoft Office;
– Cunostinte de limba engleza la nivel mediu/avansat;
– Abilitati de comunicare si negociere;
– Orientare catre client.

Responsabilitati:
– Coordonarea activitatilor de achizitii (licitatii, contractare, evaluare a furnizorilor);
– Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii interni si externi;
– Evaluarea si negocierea ofertelor receptionate si stabilirea termenilor contractuali;
– Efectuarea comenzilor de achizitie;
– Verificarea conformitatii fiecarei livrari de la furnizori din punct de vedere al cantitatii, al calitatii si al pretului stabilit;
– Evaluarea tendintelor pietei si furnizarea catre superior a informatiilor;
– Intocmirea raportelor de achizitii.

Beneficii:
– Training specializat;
– Dezvoltarea carierei intr-o companie multinationala cu un mediu dinamic de lucru;
– O arie de responsabilitati interesante cu o multime de oportunitati de dezvoltare;
– O echipa tanara si dedicata de profesionisti;
– Pachet salarial motivant.