Inspector Daune Agricole

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Inspector Daune Agricole pentru clientul sau, o companie ce activeaza in domeniul agricol.

Cerinte:
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare in domeniul agricol,
Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat,
Abilitati bune de operare pe calculator (MsOffice, aplicaţii specifice),
Cunostinte tehnice privind asigurarile agricole (culturi agricole si animale),
Atestate în domeniul asigurărilor agricole reprezintă un avantaj,
Disponibilitate pentru deplasari in tara.

Responsabilitati:
Efectuezi constatari de daune in teren,
Analizezi dosarele de dauna, evaluezi marimea daunei/ acesteia si propui plata ei,
Efectuezi inspectii de risc pentru animalele si culturile agricole asigurate,
Intocmesti raportari privind activitatea specifica,
Dezvolti o relatie de incredere cu clientii companiei,
Mentii contactul in permanenta cu acestia.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!