Inginer telecomunicatii

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Inginer Telecomunicatii pentru clientul sau, operator de telefonie mobila din Romania.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Limba engleza la nivel avansat;
– Cunostinte MS. Office;
– Permis de conducere;
– Abilitati tehnice;
– Disponibilitate pentru deplasari.

Responsabilitati:
– Proiectarea si pregatirea planurilor si elaborarea specificatiilor pentru sistemele si retelele de comunicatii actuale si viitoare;
– Monitorizarea proiectarii echipamentelor pentru ca acestea sa furnizeze o putere suficienta/fiabila ;
– Pregatirea planurilor preliminare si pe termen lung, estimari si bugete;
– Realizarea activitatile de mentenanta periodica si interventii corective, depanare, verificari si reconfigurari ale sistemelor de telecomunicatii;
– Asigurarea suportului tehnic pentru executia, punerea in functiune, testarea si depanarea sistemelor de radiocomunicatii;
– Elaborarea fiselor de interventie si a rapoartelor aferente.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Asigurare de sanatate privata;
– Masina de serviciu;
– Prime de vacanta si sarbatori.