Inginer Tehnolog

Excon Consultanta (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, angajeaza Inginer Tehnolog pentru clientul sau, o companie producatoare de cafea.
Cerinte:
– Studii superioare finalizate (inginerie, chimie alimentara);
- Capacitate de comunicare interactiva, dorinta de a lucra in echipa;
– Capacitate de a planifica, organiza si administra activitatea proprie si a echipei, de a lua decizii rapide si eficiente;
- Operare PC nivel mediu (pachetul MS Office).

Responsabilitati:
– Intocmirea programului de fabricatie, urmarirea si controlarea procesului tehnologic pe faze de fabricatie;
– Identificarea de solutii pentru eficientizarea costurilor de productie;
- Verificarea si coordonarea personalului din subordine in scopul realizarii comenzilor si se asigura de obtinerea calitatii produselor;
- Gestioneaza cantitativ si calitativ stocurile de materii prime, materiale, semifabricate sau produse finite;
- Asigura si raspunde de desfasurarea procesului de productie in conditiile de igiena prevazute in normele sanitare in vigoare;
-Verifica calitatea produselor obtinute din punct de vedere al parametrilor organoleptici si  fizico-chimici;
– Colaborarea cu departamentele implicate in activitatea companiei.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant;
– Contract incheiat pe o perioada nedeterminata;
– Bonsuri de performanta;
– Traininguri perioadice de perfectionare profesionala.