Inginer Tehnolog Industrie Alimentara

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie producatoare de mezeluri la nivel national.

Cerinte:
– Absolvent de studii superioare in industria alimentara;
– Cunostinte de operare PC, Microsoft Office;
– Cunostinte teoretice privind tehnologia materialelor si functionarea utilajelor din industria alimentara.

Responsabilitati:
– coordonarea si supravegherea activitatii de productie in zona de responsabilitate in vederea realizarii planului de productie stabilit si a obiectivelor calitatii;
– urmarirea respectarii parametrilor de calitate ai materiilor prime sau produselor finite pe intreg procesul tehnologic si propunerea masurilor de imbunatatire a calitatii ori de cate ori este necesar;
– analizarea propunerile de proiecte noi din punct de vedere al resurselor;
– urmarirea procedurile tehnologice (retete, flux tehnologic) pentru fabricarea diverselor produse;
– monitorizarea fluxului de producție, cu scopul de a îmbunătăți metodele de lucru;
– organizarea, coordonarea și răspunderea de realizarea de probe de testare a termenului de valabilitate.

Beneficii:
– Salariu atractiv + bonusuri colective/ prime sarbatori;
– Inductie si instruire specifica;
– Posibilitatea de promovare si dezvoltare personala continua in cadrul companiei;
– Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata.