Inginer Achizitii

Excon Consultanta cauta pentru clientul sau, una dintre cele mai importante companii in industria auto si aeronautica, un Inginer Achizitii.
Cerinte
– Studii superioare tehnice;
– Foarte bune cunostinte ale programelor Word, Excel, Powerpoint, Outlook, S.E.A.P;
– Cunostinte la nivel avansat de limba engleza;
– Atentie la detalii, bune abilitati de comunicare, analiza si sintetizare a informatiilor.

Responsabilitati / Realizari
– Identificarea alaturi de echipa a necesarului de achizitionat;
– Analizeaza si verifica indeplinirea conditiilor de participare la procedura de achizitie;
- Intocmeste documentatia ceruta prin caietul de sarcini si alte documente necesare participarii la procedura stabilita;
- Asigura selectia potentialilor furnizori in baza analizei ofertelor primite;
- Contribuie la intocmirea, negocierea si monitorizarea contractelor si a comenzilor;
- Asigura intocmirea cererilor de oferta si transmiterea acestora catre furnizori;
- Asigura monitorizarea continua a realizarii planurilor;
– Stabileste timing-ul de proiect, mentine si actualizeaza timing-plan intern si este responsabil de realizarea planului.

Beneficii
– Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime;
- Pachet salarial motivant in functie de performante si pachet de beneficii (masina serviciu, bonusuri colective/individuale, asigurare medicala);
- Sistem informatic performant si logistica moderna.