Global PR Assistant

Excon Consultanta (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Global PR Assistant pentru clientul sau, o companie multinationala ce activeaza in domeniul BPO.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala;
– Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala;
– Spirit de echipa, creativitate, dinamicitate, atingerea deadline-urilor.

Responsabilitati:
– Organizarea conferintelor, a campaniilor de informare si constientizare privind teme specifice;
– Colaboreaza cu Departamentul de PR pentru atingerea obiectivelor;
– Propune activ strategii si proceduri pentru social media;
– Generarea de idei de comunicare si oferirea de cele mai eficiente modalitati de promovare;
– Propunerea de modele integrate de comunicare, menite sa indeplineasca obiectivele de marketing ale fiecarui client si oferirea de servicii complete de comunicare corporate si de brand: media relations, event management, social media, direct marketing.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant;
– Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
– Oportunitati de crestere si dezvoltare;
– Mediu de lucru dinamic.