Global PR Assistant

Global PR Assistant pentru clientul nostru, o companie multinationala ce activeaza in BPO.

Cerinte:

– Absolvent de studii superioare;
– Cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala;
– Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala
– Spirit de echipa, creativitate, dinamicitate, atingerea deadline-urilor;
– Dorinta de perfectionare profesionala permanenta.

Responsabilitati:

– Participa la implementarea strategiei de comunicare pe segmentul media prin propunerea de actiuni si realizarea comunicatelor si dosarelor de presa;
– Contribuie la gestionarea si dezvoltarea relatiei cu presa prin participarea la evenimente si conferinte de presa;
– Contribuie la organizarea evenimentelor de presa, la redactarea si transmiterea comunicatelor de presa;
– Colaboreaza cu Departamentul de PR pentru atingerea obiectivelor;
– Propune activ strategii si proceduri pentru social media.

Beneficii:

– Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru international;
– Oportunitati constante de dezvoltare profesionala;
– Pachet salarial competitiv.