Ghid turistic

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza ghid turistic pentru clientul sau, o agentie de turism online.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte avansate de limba engleza; cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj;
– Disponibilitate pentru program flexibil si pentru deplasari;
– Persoana atenta la detalii si spirit organizatoric;
– Dinamism, seriozitate, initiativa.

Responsabilitati:
– Asigurarea planificarii, organizarii si coordonarii programelor turistice incredintate;
– Comunicarea programului ce urmeaza a fi efectuat, prezentand succint traseul si alte informatii;
– Informarea turistilor asupra prestatiilor suplimentare de care acestia pot beneficia;
– Atentionarea turistilor asupra obligatiei pe care o au cu privire la ocrotirea monumentelor naturii, a tuturor obiectivelor turistice, la evitarea degradarii si a poluarii naturii si la pastrarea patrimoniului;
– Preluarea de la agentul de turism organizator dosarul actiunii si instructiunile de lucru referitoare la derularea programului;
– Sa preia de la organizatori materialele publicitare (pliante, brosuri, flyere etc.) referitoare la localitatile, obiectivele de interes turistic prevazute in program.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Asigurare de sanatate la o clinica privata;
– Prime de sarbatori ( Craciun, Paste, zi de nastere);
– Training de specialitate.