Financial Reporting Specialist

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Financial Reporting Specialist pentru clientul sau, companie ce ofera servicii de consultanta si audit de mediu.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate in finante, contabilitate sau economie;
– Cunostinte avansate de limba engleza;
– Cunostinte MS. Office si SAP;
– Abilitati de comunicare si atentie la detalii;
– Gandire analitica si spirit organizatoric.

Responsabilitati:
– Dezvoltarea si mentinerea integritatii procesului de raportare financiara prin imbunatatirea continua a controalelor interne;
– Elaborarea, coordonarea si actualizarea politicilor si procedurilor scrise in procesul de raportare financiara;
– Coordonarea tuturor activitatilor de audit intern;
– Colaborarea cu membrii personalului financiar pentru sprijinirea obiectivelor generale ale departamentului;
– Intocmirea situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale.

Beneficii:
– Pachet salariat atractiv;
– Bonusuri de performanta si prime de sarbatori;
– Asigurare de sanatate privata;
– Decontarea transportului si vouchere de vacanta;
– Training-uri de specialitate.