Event Manager

Excon Consultanta recruteaza Event Manager pentru una dintre cele mai mari companii de ospitalitate globala ce activeaza in domeniul turismului.
Cerinte:
– Limba engleza la nivel avansat;
– Abilitatea de a lucru sub presiune;
– Capacitatea de a-si organiza sarcinile si actiunile;
– Capacitatea de a convinge, de a argumenta si de a face transfer de incredere catre cei din jur.

Responsabilitati:
– Respectă toate standardele, politicile și procedurile în vigoare pentru o buna desfasurare a evenimentelor;
– Se asigură că toate evenimentele progresează fără probleme, urmând procedurile stabilite, colaborând cu alți furnizori/ echipe / colaboratori și asigurând acuratețea. (local, grup, catering);
– Asigură precizia facturării și efectuează recenzii cu clienții înainte de procesarea facturii finale;
– Gestionează veniturile și rentabilitatea asociate evenimentelor;
– Se documenteaza constant pentru a fi la curent cu tendințele actuale în managementul și designul evenimentelor.

Beneficii:
– Mediu de lucru stabil si profesionist;
– Training in house;
– Comisioane si tipuri diverse de bonificatii;
– Pachet salarial atractiv.