Economist-contabilitate

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie ce isi desfasoara activitatea in mediul online in domeniul Retail.

Cerinte:
– Studii superioare economice;
– Limba engleza – nivel mediu;
– Cunostinte de utilizare a pachetului MS OFFICE;
– Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa, atentie la detalii.

Responsabilitati:
– Inregistrare facturi clienti;
– Verificare jurnale, balante contabile;
– Intocmire situatii financiare;
– Intocmire rapoarte statistice;
– Reconciliere facturi cu incasari;
– Urmarire si recuperare solduri neincasate vechi;
– Compensari de creante si datorii reciproce;
– Verificare si analiza solduri conturi contabile;
– Gestionarea operatiunilor privind mijloacele fixe, (leasinguri, intrari, amortizari, reevaluari);
– Calculare diferente curs valutar, compensari terti;
– Inchideri lunare pe balanta (avansuri parteneri, cheltuieli in avans, facturi de intocmit).

Beneficii
– Pachet salarial motivant;
– Asigurare de sanatate privata;
– Mediu de lucru dinamic, provocator;
– Oportunitati de training si formare profesionala.