Corporate Project Manager

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie in plina dezvoltare ce ofera solutii complexe de traduceri autorizate, cautam un Project Manager. Daca esti o persoana entuziasta, dinamica si iti place sa lucrezi in echipa, te invitam sa afli care sunt criteriile noastre de selectie

Cerințe:

Studii superioare finalizate;
Limba engleză: nivel avansat;
Experienta in proiecte internationale reprezinta un avantaj.
Deschidere către managementul proiectelor B2B internaționale și CAT tools;
Operare pe calculator – MS Office. Experiența în lucrul cu CRM sau CAT tools constituie un avantaj;
Abilități foarte bune de lucru în echipă și de organizare.

Responsabilități:

Project Management pentru clienții corporate din România și străinătate, inclusiv prin soft-uri de tip CRM și CAT.
Organizarea, monitorizarea și evaluarea proiectelor de traduceri ale clienților.
Comunicarea eficientă cu clienții și traducătorii.
Comunicarea cu alte departamente interne: Proiecte Internaționale, Traducători in-house, PR si Comunicare.
Identificarea oportunităților privind atragerea clienților noi și fidelizarea clienților existenți.

Beneficii:

– Traininguri si cursuri de specialitate;
– Cadru multicultural de dezvoltare si o echipa dinamica;
– Salariu si pachet de beneficii atractiv.