Coordonator transport

EXCON CONSULTANTA ( www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Coordonator transport pentru clientul sau, o companie ce activeaza in domeniul constructiilor.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare,
– Cunostinte operare PC si Microsoft Office,
– Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat,
– Abilitati de negociere, planificare si comunicare,
– Experienta de cel putin un an in coordonarea unei echipe,
– Permis de conducere,
– Disponibilitate pentru program flexibil.

Responsabilitati:
– Coordonezi si gestionezi flota de masini a companiei,
– Elaborezi si actualizezi periodic dosarele masinilor companiei (certificat de inmatriculare,asigurare RCA,dovada plata taxa de drum,dovada inspectie tehnica periodica,etc), contractele de inchiriere,foi de parcurs, etc.)
– Coordonezi si supraveghezi activitatea conducatorilor auto,
– Programezi si optimizezi rutele personalului,
– Urmaresti modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie,
– Stabilesti necesarul de piese de schimb si consumabile auto,
– Esti responsabil cu administrarea bugetului de mecanizare,
– Prezinti catre conducere diferite raporte si situatii privind incarcarea, evolutia si structura flotei si a documentelor justificative privind reparatiile efectuate.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!