Coordonator Agronom

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o companie care activeaza in sectorul Agricultura.

Cerinte:
– Studii superioare in domeniul agronomic;
– Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala;
– Bune abilitati de relationare si comunicare, flexibilitate;
– Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:
– Realizeaza rapoarte privind terenurile cultivate, tipuri de culturi, tehnologii implementate;
– Ofera asistenta in elaborarea si implementarea de proiecte noi si se intereseaza in mod constant cu privire la posibile programe de finantare;
-Verificarea calitatii fitosanitare a samantei importate si efectuarea notificarilor de import catre autoritati;
– Consultanta pentru furnizori in toate problemele legate de cultivare, fitosanitare, recoltare, transport, pregatire si depozitare a cantitatilor de produse;
-Se asigura de controlul ventilatiei in spatiile de depozitare (umiditate, temperatura, variatii);
– Intocmire situatii si rapoarte centralizate privind activitatile desfasurate.

Beneficii:
– Pachet de lucru adaptat nevoilor postului, cu echipament de comunicare, deplasare, bonusuri direct productive;
– Training-uri pentru dezvoltarea competentelor principale in raport cu responsabilitatile postului.