Coordinator – Commercial Operations

Pentru unul dintre clientii nostri, o companie multinationala din Bucuresti ce activeaza in domeniul FMCG, cautam un Commercial Operations Coordinator. Esti o persoana creativa, dinamica si doresti sa faci parte dintr-un mediu multicultural? Te asteptam la o discutie!

Cerinte:

– studii superioare finalizate;
– cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala;
– foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
– cunostinte de analiza financiara (reprezinta un avantaj);
– experienta in relationare cu clientii (customer support) reprezinta un avantaj;
– permis de conducere cat. B;
– disponibilitate la deplasari pe durata programului de lucru;

Responsabilitati:

– dezvoltarea competentelor comerciale ale echipei;
– analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite;
– acompanierea, motivarea si verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite;
– mentine o legatura permanenta cu departamentul financiar in vederea urmaririi efectuarii platilor, la timp, catre furnizori;
– gestioneaza si deruleaza contractele cu clientii alocati;
– elaboreaza planuri de actiune cu privire la stategia comerciala si vine cu propuneri de imbunatatire a procedurilor interne de lucru ale departamentului;
– mentine informata conducerea manageriala asupra statusului activitatii departamentului, nevoilor acestuia precum si asupra performantelor, prin rapoarte specifice.

Beneficii:

– contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata;
– reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de success (programe periodice de training, feedback permanent);
– pachet salarial atractiv.