Contabil

EXCON CONSULTANTA ( www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Contabil pentru clientul sau, o companie ce activeaza in domeniul retail.

Cerinte:
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare in domeniul economic,
Experienta in domeniul financiar-contabil reprezinta un avantaj,
Cunostinte operare PC si Microsoft Office,
Abilitati de analiza si sinteza,
Capacitate de organizare si planificare,
Capacitatea de orientat catre client,
Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat.

Responsabilitati:
Inregistrezi documente contabile primite de la clienti, in conformitate cu politica companiei,
Verifici autenticitatea documentelor inregistrate,
Intocmesti si verifici bilantul la sfarsitul fiecarei saptamani/luni,
Pregatesti documentele contabile specifice angajarii personalului,
Mentii legatura atat cu institutiile financiar-contabile cat si cu furnizorii pe intreaga derulare a procesului,
Acorzi suport auditorului extern/intern cu privire la pregairea si furnizarea documentelor solicitate,
Efectuezi si interpretezi rapoarte si situatii financiar-contabile,
Urmaresti si respecti procedurile interne ale companiei cu privire la activitatea desfasurata.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!