Consultant relatii externe

EXCON CONSULTANTA ( www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza consultant relatii externe pentru clientul sau, o companie ce activeaza in domeniul consultantei de business.

Cerinte:
Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare,
Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat, alta limba straina reprezinta un avantaj,
Cunostinte operare PC si Microsoft Office,
Capacitate de gandire critica si organizare,
Abilitatea de comunicare si persuasiune,
Capacitate de orientare catre rezultate,
Disponibilitate de a efectua deplasari in strainatate.

Responsabilitati:
Realizezi si prezinti analize detaliate ale pietei internationale catre persoanele cu putere de decizie,
Propui oportunitati de dezvoltare pe plan extern in raport cu strategia organizationala,
Mentii si dezvolti relatii de colaborare cu potentialii parteneri externi,
Participi la diverse evenimente internationale,
Analizezi impactul managementului riscului care poate afecta activitatea companiei,
Efectuezi rapoarte periodic si asiguri o comunicare eficienta intre institutiile din strainatate si companie.

Beneficii
Ai parte de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!