Consultant proiecte europene

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o companie ce ofera consultanta pentru diverse proiecte si fonduri europene.

Cerinte:
– Cunoasterea limbii engleze la nivel fluent;
– Studii superioare: Financiare, Economice, Juridice;
– Operare PC: Word, Excel, alte programe – in functie de proiect;
– Permis de conducere categoria B (obligatoriu);
– Abilitati dezvoltate de management al timpului alocat proiectelor (analize, rapoarte, deadline-uri);
– Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei de proiect.

Responsabilitati:
– Analizarea liniilor de finantare lansate, identificarea de oportunitati in acord cu ghidurile aferente fiecarui program si cu ideea proiectului;
– Monitorizarea si consultanta in implementarea proiectelor: dosare de achizitie si dosare de plati ;
– Elaborarea de previziuni financiare, analize cost-beneficiu si urmareste indicatorii financiari;
– Consultanta pentru intocmirea planului de afaceri/ studiului de fezabilitate/ memoriului justificativ conform modelelor cadru;
-Verificiarea veridicitatii si corectitudinii rapoartelor intocmite pentru finantator, parteneri si beneficiari;
– Responsabilitate fata de gestionarea resurselor umane si materiale conform cu planificarea proiectului, precum si de alocarea lor corecta activitatilor proiectului;
– Evaluarea, monitorizarea si controlul proiectelor care au obtinut finantare nerambursabila prin programe europene;
– Comunicarea activa cu factorii implicati in elaborarea si implementarea proiectului: echipa de proiect, clienti, furnizori specifici (proiectanti, constructori, specialisti in diverse domenii etc.), autoritati contractante, autoritati de implementare.

Beneficii:
– Mediu de lucru profesionist;
– Pachet salarial competitiv;
– Bonusuri de performanta;
– Traininguri si cursuri de specializare.