Consultant Learning & Development

Excon Consultanta cauta pentru clientul sau, una dintre cele mai importante companii multinationale in business din Bucuresti, un Consultant Learning & Development.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte de specialitate cu privire la dezvoltarea si organizarea activitatilor de training;
– Cunoașterea limbii engleze – nivel mediu/avansat;
– Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor.

Responsabilitati:
– Intelegerea directiilor de dezvoltare a business-ului si lucreaza impreuna cu managerul pentru a construi initiative de dezvoltare aliniate cu strategia si principiile departamentului;
– Conceperea programelor de learning & development, realizarea si optimizarea materialelor folosite;
– Dezvoltarea documentelor operationale (rapoarte de activitate, formulare de feedback) si instrumente conexe programelor de learning & development (fluxuri, procese, modele conceptuale, modele practice);
– Sprijina si coordoneaza programele de dezvoltare – ex. programe de induction, academii, alte programe de invatare sau proiecte;
– Identificarea celor mai relevanti indicatori de performanta (KPI) pentru fiecare initiativa de dezvoltare;
– Observarea perioadica a evenimentelor de pe piata learning & development si propunerea de parteneriate, in functie de tematica si continutul evenimentelor analizate;
– Ofera consultanta profesionala care creeaza performante masurabile pentru cresterea si dezvoltarea pe termen lung.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant;
– Bonusuri de performanta;
– Asigurare medicala la o clinica privata;
– Mediu de lucru dinamic, profesionist si competitiv.