Consultant HR

Excon Consultanta angajeaza Consultant HR!

Cerinte:
– Absolvent de studii superioare;
– Abilitati de comunicare si relationare;
– Capacitate de planificare si organizare a activitatii;
– Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
– Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze;
– Reprezinta un avantaj experienta de lucru in recrutarea si selectia de personal.

Responsabilitati:
– Identificarea si administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
– Conceperea si postarea anunturilor de recrutare;
– Abordarea directa a potentialilor candidati pasivi;
– Sustinerea interviurilor telefonice si fata in fata pentru proiectele aflate in derulare;
– Evaluarea candidatilor si prezentarea celor eligibili catre persoanele cu putere de decizie;
– Administrarea si actualizarea bazei de date cu candidati;
– Informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie.

Beneficii:
– Pachet salarial atractiv;
– Contract incheiat pe o perioada nedeterminata;
– Bonusuri de performanta;
– Desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru dinamic, alaturi de o echipa tanara.