Consultant HR

Excon Consultanta angajeaza Consultant HR!

Cerinte:
– absolvent de studii superioare;
– abilitati de comunicare si relationare;
– capacitate de planificare si organizare a activitatii;
– cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office;
– cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze;
– reprezinta un avantaj experienta de lucru in recrutarea si selectia de personal.

Responsabilitati:
– realizarea si postarea anunturilor de recrutare in mediul online;
– dezvoltarea surselor existente si identificarea de noi surse de recrutare de candidati;
– abordarea directa a potentialilor candidati pasivi;
– sustinerea interviurilor telefonice si fata in fata pentru proiectele aflate in derulare;
– evaluarea candidatilor si prezentarea celor eligibili catre persoanele cu putere de decizie;
– completarea si mentinerea integritatii bazei de date;
– intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice;
– participarea la evenimentele de profil, cum ar fi targurile de job-uri.

Beneficii:
– pachet salarial atractiv;
– desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru dinamic, alaturi de o echipa tanara.