Auditor Financiar Junior

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, o companie de consultanta financiara si audit.

Cerinte:
– Absolvent studii economice superioare;
– Cunostinte de limba engleza si/sau o alta limba straina constituie un avantaj;
– Cunostinte de prelucrare a informatiilor si de documentare in MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Access);
– Cunostinte de specialitate: financiar-contabile, economice, legislative si/sau fiscal.

Responsabilitati
– Participa alaturi de membrii echipei la realizarea misiunii de audit;
– Invata si aplica standardele de audit, metodologiile de lucru ale firmei si participa la aplicarea acestora conform practicilor si standardelor interne;
– Efectuarea testelor de audit in vederea obtinerii probelor relevante pentru activitatea de audit financiar;
– Completarea corespunzatoare a foilor de lucru pentru sectiunile alocate, in conformitate cu metodologia si standardele internationale de audit;
– Realizarea procedurilor de audit pentru sectiunile alocate;
– Participarea in misiuni de audit pentru companii din diverse domenii de activitate;
– Vei fi implicat direct in misiunea de audit avand oportunitatea comunicarii directe cu clientii.

Beneficii
– lucrul intr-o echipa dinamica, in care munca zilnica se imbina armonios cu trainingurile de comunicare si dezvoltare personala;
-sustinere financiara din partea angajatorului privind perfectionarea profesionala (costuri participare cursuri, stagii etc);
– salariu motivant.