Asistent Manager produse creditare – PF

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Asistent Manager produse creditare PF pentru clientul sau, o companie din domeniul bancar.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate (masterat) in domeniul financiar/economic/bancar;
– Cunostinte de limba engleza avansat;
– Cunostinte bune de operare PC;
– Bune cunostinte bancare si abilitati de sintetizare;
– Atitudine proactiva, orientare spre rezultate;
– Atentie la detalii.

Responsabilitati:
– Analizezi si monitorizezi produsele gestionate din punct de vedere profitabilitate, volum de vanzari si competitivitate;
– Propui campanii de retentie, vanzari, segmente etc.;
– Urmaresti ciclul de viata al produselor existente, in vederea imbunatatirii sau retragerii de pe piata;
– Adaptezi si imbunatatesti produsele existente in vederea satisfacerii nevoilor clientilor, dar si pentru atingerea rezultatelor financiare, in conformitate cu planul de buget si cu strategia de dezvoltare a afacerii;
– Propui si dezvolti produse/servicii noi din zona de responsabilitate, in conformitate cu nevoile clientilor si concurenta;
– Elaborezi reglementari interne aferente (descrieri de produs, proceduri de lucru, dobanzi aplicate etc) si le actualizezi ori de cate ori este necesar;
– Intocmesti si transmiti periodic catre superiorul direct rapoarte specifice produselor si serviciilor gestionate in calitate de asistent manager de produs.

Beneficii:
Beneficiezi de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!