Analist teritorial

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul constructiilor.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunoastinte de limba engleza, nivel mediu/avansat;
– Carnet de conducere categoria B;
– Cunostiinte de operare PC avansate;
– Abilitati de comunicare si planificare.

Responsabilitati:
– Elaborarea de studii asupra elementelor fizico- geografice si stabilirea unui diagnostic teritorial;
– Intocmirea in colaborare cu alti specialisti a planurilor de amenajare a teritoriului;
Identificarea problemelor complexe si analiza informatiilor in scopul dezvoltarii si evaluarii optiunilor sau/si implementarii de solutii;
– Utilizarea de dispozitive specifice de lucru in analiza teritoriala (GPS. teodolit, statie total) si softuri specializate ( ArcView, Arc GIS, ArcInfo, ERDAS, Global Mapper etc);
– Supravegherea in detaliu a evolutiei UAT-urilor, ( unitati administrativ teritoriale) urmarind o dezvoltare durabila;
– Intelegerea si luarea in considerare a costurilor si beneficiilor potentialelor actiuni in scopul selectarii celor mai potrivite strategii;
– Editare de documente, rapoarte si/sau produse grafice in scopul comunicarii rezultatelor cercetarii si/sau realizarilor.

Beneficii:
– Pachet salarial motivant;
– Bonusuri de performanta;
– Mediu de lucru dinamic si provocator;
– Oportunitati de formare si dezvoltare profesionala.