Analist calitatea datelor

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Analist calitatea datelor pentru clientul sau, o companie din domeniul Retail.

Cerinte:
– Studii superioare finalizate;
– Cunostinte de limba engleza mediu-avansat;
– Cunostinte operare PC;
– Abilitati de comunicare si atentie la detalii;
– Orientare catre clienti, capacitate de decizie si de rezolvare a situatiilor limita;
– Abilități de corectitudine în tehnoredactare.

Responsabilitati:
– Evaluarea apelurilor pe baza Call script-ului si a formularului de Call Monitoring in scopul oferirii feed-back-ului catre ofiterii Call Center;
– La inceputul lunii, oferirea unui feedback catre toti agentii cu evolutia acestora (cel mai bun angajat din punct de vedere calitativ, cea mai buna echipa);
– Realizarea si transmiterea e-mail-uri de reamintire/instruire a membrilor departamentului, inclusiv a proceduri de lucru si aplicatiile necesare;
– Pregatirea rapoartelor de analiza lunare cu privire la evolutia/involutia ofiterilor de Call Center in ceea ce priveste calitatea apelurilor;
– Identificarea erorilor/problemelor in procesele evaluate si raportarea coordonatorului, impreuna cu propuneri de imbunatatire;
– Verificarea in fiecare zi a modul de lucru pentru fiecare agent nou;
– Urmarirea evolutiei/involutiei ofiterilor din portofoliul desemnat la fiecare inceput de luna si emiterea unui punct de vedere in privinta prelungirii sau nu a contractelor de munca.

Beneficii:
– Asigurare de sanatate la o clinica privata;
– Pachet salarial motivant;
– Bonuri de masa;
– Training de specialitate;
– Abonament la sala sportiva.