Agent procedural

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Agent procedural pentru clientul sau, o companie financiara non-bancara.
Cerinte:
– Studii superioare finalizate in domeniul juridic/bancar
– Capacitatea rapida de tehnoredactare;
– Excelente abilitati de exprimare verbala si in scris;
– Permis de conducere categoria B;
– Cunoştinţe solide de operare calculator.

Responsabilitati:
– Analiza financiara a clientilor care solicita finantare;
– Analiza dosarelor de credit cu respectare normelor de creditare si a procedurilor interne de lucru;
– Verificarea documentatiei de credit;
– Redactare documente activitatii specifice (acte de executare silita, notificari, etc);
– Depunere si ridicare acte la judecatorii si alte institutii.

Beneficii:
– Salariu motivant si program atractiv de recompensare lunară în functie de performanțe;
– Training-uri pentru dezvoltarea competentelor principale in raport cu responsabilitatile postului;
– Mediu de lucru profesionist.