Agent Asigurari

EXCON CONSULTANTA (www.excon.ro), firma de consultanta in resurse umane, recruteaza Agent Asigurari, pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul bancar.
Cerinte
– Studii superioare finalizate;
– Bune abilitati de comunicare si negociere;
– Abilitati de operare in pachetul Microsoft Office;
– Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat (cunoasterea altei limbi straine constituie un avantaj);
– Permis de conducere, categoria B.
Responsabilitati
– Studiezi piata asigurarilor si a produselor de asigurari;
– Estimezi, evaluezi si preiei asigurarea riscurilor specifice tipurilor de asigurari pe care societatea este autorizata sa le incheie;
– Contractezi, inchei si reinnoiesti contractele pentru asigurarile autorizate in limita competentelor stabilite de normele interne;
– Depui la termen primele incasate in concordanta cu documentele cu regim special si a celor de incasare existente asupra sa;
– Arhivezi copiile contractelor de asigurare si raspunzi de pastrarea lor in conditii de siguranta si protectie corespunzatoare.

Beneficii
Beneficiezi de un salariu motivant la care se adauga alte beneficii oferite de compania angajatoare.
Daca ti-am trezit interesul si doresti sa afli mai multe detalii, asteptam cu drag candidatura ta pentru a o analiza.
Iti dorim mult succes!